Uniwersytet Jagielloński

Polak przewodniczącym Europejskiego Towarzystwa Psychologii Poznawczej

Udostępnij:
Na przewodniczącego Europejskiego Towarzystwa Psychologii Poznawczej (European Society for Cognitive Psychology) wybrano prof. Michała Wierzchonia, pracownika Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – to pierwszy polski naukowiec, który objął tę funkcję od założenia organizacji w 1985 r.
O sprawie poinformował na swojej stronie internetowej Uniwersytet Jagielloński.

O nowym przewodniczącym
Prof. Wierzchoń kieruje C-Lab Laboratorium Badania Świadomości w Instytucie Psychologii UJ oraz Centrum Badań Mózgu UJ – pełni też funkcję prodziekana do spraw naukowych Wydziału Filozoficznego UJ i kierownika Międzynarodowego Programu Doktoranckiego z Neuronauki Poznawczej. Jest także wiceliderem inicjatywy „Neuronalna architektura świadomości” w ramach programu COST, który finansuje Komisja Europejska.

Zainteresowania badawcze prof. Wierzchonia to teorie świadomości, świadomość wzrokowa, neuronowe korelaty świadomości i substytucja sensoryczna.

O ESCoP
ESCoP zrzesza niemal tysiąc naukowców z Europy i świata. Organizację powołano w celu promowania badań naukowych w dziedzinie psychologii poznawczej, czyli dziedziny zajmującej się problematyką procesów poznawczych człowieka – takich jak percepcja, uwaga oraz pamięć.

Przeczytaj także: „Prof. Rafał Drwiła – konsultant krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii” i „Mateusz Hołda – najmłodszy profesor tytularny w historii”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.